Hemofilia - codzienna walka o normalne życieHemofilia to choroba genetyczna sprzężona z płcią, na którą chorują głównie mężczyźni. W Polsce na hemofilię (A i B) choruje ok. 3000 osób. Chorych nie można wyleczyć, ale istnieje możliwość skutecznej terapii istotnie podnoszącej długość i jakość życia. Warunkiem jest jednak zapewnienie kompleksowej, konsekwentnie realizowanej i monitorowanej opieki medycznej. Z raportu ”Hemofilia – Analiza systemów zarządzania i gospodarowania czynnikami krzepnięcia w Europie”, którego inicjatorem jest Novo Nordisk wynika, że w Polsce zużycie czynnika krzepnięcia jest na całkiem przyzwoitym poziomie, jednak osoby z hemofilią rzadko korzystają z nowoczesnych terapii lekami rekombinowanymi.
Novo Nordisk to globalna innowacyjna firma farmaceutyczna, która zajmuje wiodącą pozycję w leczeniu hemofilii na świecie. Głównym celem Novo Nordisk jest zapewnienie pacjentom skutecznego i w pełni bezpiecznego leczenia, poprzez rozwój leków rekombinowanych najnowszej generacji.
Dla tej firmy farmaceutycznej będziemy prowadzić komunikację w ramach międzynarodowej kampanii „Razem zmieniajmy życie z hemofilią”.