Fryderyki 2016Akcja PR Wspieraj Legalną Muzykę

PLAY zawsze był i jest blisko kultury i muzyki. Począwszy od angażowania muzyków do swoich akcji promocyjnych i reklam, po sponsoring największego w Polsce festiwalu muzycznego Przystanek Woodstock. Sieć współpracuje także ze Związkiem Producentów Audio-Video (ZPAV) stąd tytuł Oficjalnego Partnera Muzycznego dla TIDAL w sieci PLAY w ramach Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016.

Działania w ramach akcji PR Wspieraj Legalną Muzykę

Podczas Gali Fryderyki 2016, 20 kwietnia 2016 roku, LoveBrands Relations wraz z Play przeprowadziły akcję, której celem było zachęcenie Polaków do korzystania wyłącznie z legalnych źródeł muzyki cyfrowej. Apel PLAY, do którego przyłączyło się wiele artystów, m.in. Smolik i Kev Fox, Dawid Podsiadło, Aga Zaryan, Ewa Farna, Wojciech Mazolewski, L.U.C, Sidney Polak, był jasny – Wspieraj legalną muzykę. #playtidal!

Dodatkowo, w imieniu TIDAL w PLAY - oficjalnego partnera muzycznego Fryderyki 2016, Łukasz Jakóbiak, twórca internetowego talk-show 20m2, zapytał gwiazdy polskiej muzyki jaki jest ich stosunek do tego problemu. Czy gwiazdy korzystają z TIDAL? Czy ich fani wykorzystują pirackie strony do sięgnięcia ich muzyki? Odpowiedzi na te pytania zajdziecie w poniższym filmie.

Zobacz film

Problem piractwa vs oferta Play
Polacy niestety w dużej mierze posiłkują się pirackimi portalami. Promocja PLAY powoli to zmienia. Im więcej osób korzysta z TIDALa, tym więcej pieniędzy trafia do artystów. Play przypomina, że tylko dzięki legalnym źródłom muzyki artyści otrzymują wynagrodzenie za swoją twórczość. To dlatego sieć zdecydowała się na zawarcie umowy z TIDAL, w ramach której klienci PLAY otrzymali nieodpłatnie nielimitowany dostęp do tego serwisu na dwa lata.

Muzycy o streamingu:
Smolik i Kev Fox (Zwycięzcy Fryderyki 2016 w kategorii ALBUM ROKU ELEKTRONIKA I ALTERNATYWA) Smolik: „Streaming jest przyszłością nieuniknioną. Nasza muzyka jest w serwisach streamingowych, jest w TIDALu. Sam czasem korzystam z takich rzeczy, szukam tam muzyki. To jest przyszłość”
Dawid Podsiadło „To jest dobry pomysł, podoba mi się to i cieszę się, że tak jest”


GALERIA ZDJĘĆ